Genel Güncel Siyaset SonDakika

Başkan Erdoğan için o gün bildikleriniz anlattı!

FETÖ gizli tanıklarından ve “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçuyla yargılanan “Zaman” Kod adlı gizli tanık Yusuf Bekmezci’nin ifadesi ortaya çıktı. Bekmezci: “Erdoğan’ın attan düştüğü gün, o ata çeşitli ilaçlar..

Başkan Erdoğan için o gün bildikleriniz anlattı!

FETÖ gizli tanıklarından ve “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçuyla yargılanan “Zaman” Kod adlı gizli tanık Yusuf Bekmezci’nin ifadesi ortaya çıktı.

Bekmezci: “Erdoğan’ın attan düştüğü gün, o ata çeşitli ilaçlar verdiler. Amaçları Erdoğan’ı attan düşürüp boynunun kırılmasıydı. Erdoğan için sıralı zehir kullandıklarını da biliyorum,” dedi. Olacak şey değil. Bunu bile düşünmüşler. Ata zehir vermeyi, darbeye karşı duran profesörleri kaza süsüyle öldürmeyi (ki öldürmüşler), stadyumda kanlı kıyımlar yapmayı. Önemli kişilerin benzeyenlerini aynı kimlikte gezdirerek asıl kişiyi gizleyip perdelemeyi. İzmir Kameralında zücaciye işiyle uğraşan ve hakkındaki birçok iddiayı reddeden Yusuf Bekmezci: “Ankara’dan Diyanet mensubu bir zatı muhterem geldi. Adının Fetullah Gülen olduğunu öğrendim. Kendisi ile burada tanıştık. Kendisiyle başka bir ilişkim olmamıştır,” dedi. Yusuf Bekmezci Bank Asya’ya paea yatırma konusunda: “Bu konuda kendisinin etkisi de yok, yetkisi de yok. Bank Asya’ya para yatırmadım. Ben herhangi bir örgütle karşılaşmadım. Amerika’da eğitim gören torunlarımı görmek için gittiğimde Fetullah Gülen’den de randevu aldım ve görüştüm. Onun haricinde başka görüşmem olmadı. Daha sonra torunum evlendiği için 1-2 kez daha Amerika’ya gittim. 5 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine karşı bir bilgisi olmadı. Darbe girişimi ile ilgili bir şey duysam öyle ahlaksızlık yapan insanlara karşı olurdum. O ahlaksızların içinde yer almadım.

Yapılanlardan haberim varsa Allah şahsımın belasını versin. 81 yaşındayım, kendi ihtiyacımı bile gideremiyorum. Yanımda darbe konuşan birisi olsaydı onun ağzına ilk ben vururdum. Erdoğan, Başbakan iken birçok kez suikast girişiminde bulundular. Kazakistan’da darbe yapmadan devleti ele geçirdi. 15 Temmuz darbe girişimi 2010’lu yıllardan beri biliniyordu. Darbenin nasıl olacağı Fetullah Gülen tarafından tarihine kadar bildirildiği toplantılar yapılmıştı. Bu toplantılarda Bekmezci, karar verici olarak yer alıyordu. Fethullah Gülen, kansız bir darbe planlıyordu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi gitmesi için MİT operasyonu ve 17-25 Aralık operasyonlarını düzenlediler. Erdoğan, Başbakan iken birçok kez suikast girişiminde bulundular. En sonunda darbenin kanlı olmasına karar verdiler. Fetullah Gülen, ‘Stadyumlar kanla dolacak’ dedi. Beş bin kişilik bir liste hazırlandı. Bu listede kimin stadyumda infaz edileceği, kimin cezaevine gönderileceği yazılıydı. Darbeye karşı çıkan kişiler infaz edildi. İsmini hatırlamadığım Marmara Üniversitesi’nden bir profesör Fethullah Gülen’in yaptıklarına karşı çıktığı için kaza süsü verilerek öldürüldü,” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL