Genel Güncel SonDakika

Çay Poşetini Bahçesine Ekti ve Sonra İse Bakın Ne Oldu

Çay Poşetini Bahçesine Gömdü ve Sonra Gözlerine İnanamadı.Ayrıntılar Haberin Detayındadır… Çay Poşetini Bahçesine Gömdü ve Sonra Gözlerine İnanamadı Sallama Çayı Çöpe Atmayıp Bahçesine gömdü Öğrenince Sizde yapacaksınız Çay Sofralarımızın vazgeçilmezidir…

Çay Poşetini Bahçesine Ekti ve Sonra İse Bakın Ne Oldu

Çay Poşetini Bahçesine Gömdü ve Sonra Gözlerine İnanamadı.Ayrıntılar Haberin Detayındadır…

Çay Poşetini Bahçesine Gömdü ve Sonra Gözlerine İnanamadı
Sallama Çayı Çöpe Atmayıp Bahçesine gömdü Öğrenince Sizde yapacaksınız

Çay Sofralarımızın vazgeçilmezidir. Ancak günümüzde herkes çay demlemek yerine demliklerde sallama çayları yani bir diğer adlarıyla poşet çayları tercih ediyor. Poşet çayların şaşırtıcı etkileri ise gerçekten şaşırtıyor. Kullandığımız poşet çayları çöpe atıyoruz oysa atmamak gerekiyormuş. Bunları öğrendikten sonra sizde aynısını yapacaksınız.

Poşet çayları atmayıp göz maskesi olarak kullanan kişileri duymuştuk ama bahçesine gömeni ilk kez duyduk: İşte birbirinden ilginç detayların yer aldığı poşet çay mucizesi bakınız neymiş:

1. Sallama çayı soğuk suda bekletin. Eğer sık sık güneşleniyor ve yanıyorsanız, sallama çaylar artık hayatınızı kurtaracak. Siyah çaylar, vücudunuzu nemlendiren ve yenileyen tannik asit açısından zengindirler.

2. Tannik asit aynı zamanda göz altı şişliklerine de iyi gelmektedir. Sallama çay içerseniz, çayı saklayın. Küçük bir kaba koyarak buzdolabında bir veya iki gün bekletin. Gözaltınız şiştiğinde, buzdolabından çıkartıp göz çevresinde bir süre bekletin.

3. Eliniz yandığında da sallama çayları kullanabilirsiniz. Sallama çaylar el veya kolunuzdaki küçük yanıkların acısını iyileştirmede idealdir.

4. İçinde antioksidan bulunan yeşil çayların siğil çıkmasını engellediğini biliyor muydunuz? Sakladığınız yeşil çayı dolapta beklettikten sonra siğil oluşan bölgenin üzerinde 15 dakika bekletin. Sonra, yeşil çayı bir 15 dakika daha bekletmek şartıyla yenisiyle değiştirin. Birkaç gün bekleyin. Siğilin yok olduğunu göreceksiniz.

5. Her ne kadar itiraf edemesek de hepimizin ayağı mutlaka terler. Sürekli aynı ayakkabıyı giymek de bunun temel nedenlerindendir. Çözüm ise sallama çay. Ancak bu kez kullanılmamış sallama çayı ayakkabınızın içinde bekletmeniz gerekiyor. Kokuları emerek yok etmede sallama çayın üstüne yoktur.

6. Bahçenize sebze dikiyorsanız, sallama çayları çöpe atıp israf etmemelisiniz. Sallama çaylarda bulunan tannik, topraktaki zararlı maddeleri temizliyor. Bahçenize yeni bir sebze dikmeden birkaç gün önce sallama çayları toprağa gömün. Sonuca siz bile inanamayacaksınız.

7. Zor temizlenen bulaşıkların üzerine sallama çay bırakın. Daha rahat temizlendiğini göreceksiniz.

8. Banyo aynasının parlak durması çok önemlidir. Sallama çayları kullanarak aynalarınızı parlak ve temiz tutabilirsiniz. Sallama çayı normal olarak demleyin ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra kuru bir bezi sallama çaya bandırarak aynanızı rahatça temizleyin.

9. Soğan doğradınız, balık temizlediniz ya da acı bibere dokundunuz diyelim. Ellerinizin kokması kuvvetle ihtimal. Ellerinizi sallama çay ile yıkayın. Ayakkabılarda olduğu gibi, sallama çay elinizin kokusunu giderecektir.

Çayın, sağlığa yararlı olduğunu biliyordum. Ancak bu kadar işe yaradığını hiç düşünmemiştim. İpuçlarını yararlı bulduysanız, paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL