Foto Galeri Genel Güncel Sağlık

Bu İlaçlar Varsa Hemen Atın

Başta Türkiye olmak üzere dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan i’la*cın yan etkisi ortaya çıktı. Ec*za dolbında olanlar kullanmadan önce bir kez daha düşünmek zorunda kalacaklardır. Hekiminize danışıp ila*cın muadilini..

Bu İlaçlar Varsa Hemen Atın

Başta Türkiye olmak üzere dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan i’la*cın yan etkisi ortaya çıktı. Ec*za dolbında olanlar kullanmadan önce bir kez daha düşünmek zorunda kalacaklardır. Hekiminize danışıp ila*cın muadilini de talep edebilirsiniz. Sa*ğlık skandallarının ardı arkası kesilmiyor. Ülkemiz de 150 bin kişinin kullandığı ila*ca yan etkisinden kaynaklı olarak dava açıldı. Davanın söz konusu has*ta grubunu da etkilemesi bekleniyor.

Yaşanan sağlık skandalının sonucu bir hayli ilginç oldu. YAN ETKİSİ SIRALANDI Psikolojik rahat*sız*lıkları tedavi etmek amacıyla kullanılan bir ila*cın yan etkileri davalık oldu.

Habertürk’ün haberine göre Eddie Bible adlı, bipolar ve anksiyete bozukluğu teşhisi konulan ve 26 yaşında bulunan hasta 13 yıldır aynı ilacı kullanıyordu. Kullandığı i*lacın işe yaramadığını ve kadın*lara denk bü*yük*lükte gö*ğüs*lerinin oluştuğunu söyleyen has*ta merkezi ABD’de olan tıb*bi malzeme şirketine bu sebeple dava açtı.İ’lacı üreten firma 2006’da yani i*lacın piyasaya çıkmasından 12 yıl sonra, erkeklerde gö*ğüs büyü*mesin*i yan etki olarak ortaya çıkabileceğini pro*spektüste belirtmeye başladı. Eddie Bible ise bu duyurunun kendisi için çok geç olduğunu belirtti. İşte O ilaçların markaları :

“DE’LOX 30MG SR PELLET içeren kap’sül, DEX’GARD 30/30MG MR kap’sül, DEX’RİDON MR 30/10 MG kap’sül, DOP’ROKİN-S ORAL sü’spansiyon, DU’EDOM 30/10MG, DU’EDOM 60/10MG, DU’OLANS 15/10MG, DU’OLANS 15/30MG SR, DU’OLANS 30/30MG SR, LACO’MBI 15/10 MG, LA’COMBİ 30/10 MG, RA’BECOMB 20/10MG, RA’BECOMB 20/30MG MR, RA’BELIS PLUS 20/10 MG, RA’BELIS PLUS 20/30 MG MR.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL