Ekonomi Genel Güncel

Asgari Ücret

Bakan Selçuk’tan asgari ücret mesajı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, “Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum.” açıklamasında bulundu. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda,..

Asgari Ücret

Bakan Selçuk’tan asgari ücret mesajı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, “Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum.” açıklamasında bulundu. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2021 yılı bütçe görüşmelerine başlandı.

Komisyon, AKP Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplandı. Görüşmelerde, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Mesleki Yeterlilik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye İş Kurumu bütçeleri de ele alınacak.

ASGARİ ÜCRET MESAJI Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığının bütçesine ilişkin sunumunda, “Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk’un açıklamalarından satır başları: SGK’nin 2002’de %71 olan gelirlerin giderleri karşılama oranının yıl sonunda %84 olmasını bekliyoruz.Sosyal Koruma Kalkanı ile sağladığımız yardım ve desteklerin toplam tutarı 41 milyar lirayı geçti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL