Genel Güncel

PATLICAN SAPINI SAKIN ATMAYIN

Patlıcan Sapını atıyorsanız atmayın asıl faydası onda çıktı bakın neye yararı var Bir çok kişi en sevilen yaz sebzelerinden olan patlıcanın saplarını çöpe atıyor. Oysa patlıcanın saplarının inanılmaz yararları var….

PATLICAN SAPINI SAKIN ATMAYIN

Patlıcan Sapını atıyorsanız atmayın asıl faydası onda çıktı bakın neye yararı var
Bir çok kişi en sevilen yaz sebzelerinden olan patlıcanın saplarını çöpe atıyor. Oysa patlıcanın saplarının inanılmaz yararları var..

Daha önce duydunuz mu? Hiç sanmıyoruz genelde herkes patlıcanın saplarını çöpe atıyor. Oysa inanılmaz faydaları var. Yapılan bir çok araştırma patlıcanın gövdesi kadar sapının da faydalı olduğunu ortaya çıkardı. Sapında topraktan gelmiş olan bütün vitamin ve mineraller barınıyor. Patlıcanın sapı eğer kaynatılır içilirse başta hemoroid rahatsızlığı olmak üzere aynı zamanda cilt ve saçlara iyi geliyor. Bağışıklık sistemini de güçlendiren patlıcan sapları öte yandan sindirim sistemi rahatsızlıklarıyla mücadele edilmesini sağlamakta.

Patlıcan Sapı nasıl kaynatılır? Gerekli Malzemeler: 10 patlıcan sapı Ve 12 bardak kadar su 1/2 çay bardağı limon suyu taze limondan sıkmalısınız hazır limon sularından değil.. 1 tatlı kaşığı kadar tuz yeterli olmaktadır. Tarif: Kestiğiniz patlıcan saplarını bir tencereye ekleyin ve malzemeleri üzerine ekleyin. İyice kaynayana kadar sakın tencere kapağını açmayın. Yeteri kadar ağzı kapalıyken soğuduktan sonra buzdolabına koyun. Ertesi sabah bu karışımı aç karnına için. Akşamda yemek öncesi içebilirsiniz. Faydasını görmek için 3 gün içmeniz yeterli olacaktır.. En çok merak edilen bir diğer soru da patlıcan kabuklarıyla ilgili.. Patlıcan kabuğu yenir mi? Patlıcanı kabuğuyla kızartmadan yerseniz Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur ve kanserden korur. Ayrıca patates kalp sağlığı açısından da önemli bir besin kaynağıdır..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL