Genel Güncel

Kritik Uyarı Geldi

Meteoroloji saat saat kar uyarısında bulundu. Bazı bölümlerinde yağmur ve kar yağışı görüleceği açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu illeri açıkladı. İşte o iller Meteoroloji uzmanlarından uyarı geldi! Saat saat hava..

Kritik Uyarı Geldi

Meteoroloji saat saat kar uyarısında bulundu. Bazı bölümlerinde yağmur ve kar yağışı görüleceği açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu illeri açıkladı. İşte o iller

Meteoroloji uzmanlarından uyarı geldi! Saat saat hava durumu raporu paylaşıldı ve bazı saatler için kar yağışına dikkat çekildi. Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ve karayolunun yüksek rakımlı geçitleri için uyarı yapıldı. Hakkari’nin yüksek kesimlerinde kar yağışının beklendiği ve karla karışık yağmur ile yer yer kar yağışı şeklinde yağışların görüleceği uyarısı yapıldı. İşte meteorolojiden gelen o tahminlere dair son dakika haberleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre bu hafta boyunca ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu havanın etkili olacağı belirtildi. Marmara Bölgesi’nin doğusunda, Karadeniz kıyılarında ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin Doğu bölümünde Gümüşhane, Bayburt ve Bolu çevreleri ile Kırklareli ile Tekirdağ’ın doğusu, Çanakkale ve Balıkesir illerinin kuzey kesimlerinde sağanak yağışların yoğun olarak yaşanacağı tahmini yapılmıştı. Yağışlar Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde güçlü bir şekilde olacak ve Ordu’nun Doğu ilçelerinde de kuvvetli yağış olacağı uyarısına uyarısı verildi.

Kar Yağışı Geliyor!

Meteoroloji uyardı! Doğu Karadeniz’in Doğu Anadolu’ya bağlanan karayollarında yüksek rakımlı geçitlerde Hakkari’nin yüksek kesimlerinde kar yağışı ve karla karışık yağmur beklentisi olduğu belirtildi. Kar yağışı bekleniyor ve özellikle karayolu etrafında o bölgeden geçecek olan vatandaşlar uyarılıyor.

Marmara Ve Kuzey Ege’de Sis Ve Pus Görülecek!

Hava tahminleri açıklanırken Cumartesi sabah saatleri itibariyle Kuzey Ege, Marmara’nın güneyi ve Batı Karadeniz iç kısımlarında yer yer pus ve sis olayları bekleniyor. Sürücülerin bu konuda hassasiyet göstermesi özellikle talep ediliyor ve vatandaşların erkenden uyarılması sağlanıyor.

Sel Ve Su Baskını Uyarısı

Giresun, Artvin, Rize, Trabzon bölgesinde kuvvetli yağışların ortaya çıkacağı belirtilmişti. Ayrıca Ordu ilinin Doğu ilçelerinde de yüksek yağış beklentisi yer alıyordu. Vatandaşlar su baskınlarına ve sel felaketine karşı uyarıldı. Tedbir alınması gerektiği ve ulaşımda aksamaların önlenmesi için dikkat gerektiğinin altı çizildi.

Rüzgar Kuvvetli Esecek

Marmara Bölgesi’nin Güney batısı ve Kuzey Ege ile batı Akdeniz’in Toros bölümünde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar esmesi bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli alınması gerektiği belirtildi. Özellikle ağaç ve direk devrilmesi ulaşımda aksamalara neden olacağı için bu saatler içerisinde daha dikkatli davranılması gerektiği konusunda uyarıldı.

Kaynak: haberzamani.net

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL