Genel Güncel

İnanamadı

‘Ben valiyim’ diye konuştu, çoban inanmadı! Helal olsun sana valim.Artvin Valisi Ömer Doğanay, Şavşat’ta aracını durdurarak düşünceli gördüğü çobanla sohbet etti. “Ben valiyim” demesine inanmayan çoban,Vali’den göz rehabilitasyonu için yardım..

İnanamadı

‘Ben valiyim’ diye konuştu, çoban inanmadı! Helal olsun sana valim.Artvin Valisi Ömer Doğanay, Şavşat’ta aracını durdurarak düşünceli gördüğü çobanla sohbet etti. “Ben valiyim” demesine inanmayan çoban,Vali’den göz rehabilitasyonu için yardım istedi.Sohbette karşılaştığı sıkıntıları anlatan çoban Fariz Uğur (54), Vali Doğanay’ın ‘Ben valiyim’ demesine inanmadı.Şaşkınlığını gizleyemeyen çoban daha sonra inandığı Vali’den göz rehabilitasyonu için yardım istedi.

VALİ, DÜŞÜNCELİ GÖRDÜĞÜ ÇOBANI GÖRÜNCE ARACINI DURDURDU Yol incelemesi için Şavşata gitmek üzere sivil bir araçla yola çıkan Vali Ömer Doğanay, Artvin-Şavşat karayolu Varyant mevkiinde yol kenarında sürülerini yayıldan çobanı düşünceli görmesi üzerine aracı durdurdu.

Vali Doğanay, araçtan inerek beton bariyerlere yaslanmış halde oturan çobanın yanına gidererek sohbet etmek istedi. “BEN VALİYİM” DEDİ YAŞLI ÇOBAN İNANMADI Kendisini Fariz Uğur olarak tanıtan çoban bir müddet konuştuğu Vali Doğanayla yaşadığı parasal sıkıntıları ve sıhhat meselelerini paylaştı.

Sohbet nihayetinde karşısındaki kişinin ne iş yaptığını merak eden Çoban Uğur’un suali üzerine Vali Doğanay da “Ben valiyim” cevabını verdi.Sohbet ettiği Vali Doğanay’ın söylemine bir süre inanmayarak şaşkınlığını gizleyemeyen çoban daha sonra kendisine kartvizit verilmesiyle karşısındaki kişinin Vali olduğuna inandı. Sohbetin hemen peşinden Vali Doğanay, aracında bulunan yiyeceklerden çobana ikram ederek Şavşat kazasına geçti.

GÖZLERİNİN REHABİLİTASYON EDİLMESİ İÇİN YARDIM İSTEDİ Vali ile arasında geçen enteresan diyalogla alakalı konuşan Fariz Uğur, meselelerini dinlediği Vali Doğanaya teşekkür etti. Başkasına ait koyunları yayıldarak geçimini sağladığını anlatan Uğur Doğuştan sağ gözüm görmüyor. Sol gözüm ise çok az görüyor. Maddi vaziyetim iyi değil. Hayatım süresince hiç sigortalı işte çalışmadım. Vali beyi tanımadım fakat o benle ilgilendi. Çok sağ olsun. Kendisinden sağlık meselelerim sebebiyle rehabilitasyon ve bakım talebim oldu dedi. daha sonra Artvin valisi değişti

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL