Dünya Genel Güncel

Kilit Açıldı

Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgali altındaki Karabağ’da ilerleyişini sürdürüyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun 16 köyü daha Ermenistan’ın işgalinden kurtardığını duyurdu. İşgalden kurtarılan 16 köy Aliyev, Twitter hesabından, “Muzaffer Azerbaycan..

Kilit Açıldı

Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgali altındaki Karabağ’da ilerleyişini sürdürüyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun 16 köyü daha Ermenistan’ın işgalinden kurtardığını duyurdu. İşgalden kurtarılan 16 köy Aliyev, Twitter hesabından, “Muzaffer Azerbaycan ordusu, Fuzuli’nin Yukarı Veyselli, Yukarı Seyitahmetli, Gorgan, Üçüncü Mahmutlu, Gacar ve Divanalılar, Cebrail’in Yukarı Mezre ve Yanarhac, Gubadlı’nın Gezyan, Balasoltanlı ve Merdanlı, Zengilan’ın Beşdeli, Hocalı’nın Karabulak ve Moşhmaat, Hocavend’in Atagut ve Tsakuri köylerini işgalden kurtardı.” açıklamasını yaptı.

Paylaşımının sonunda Aliyev, “Yaşasın Azerbaycan ordusu. Karabağ, Azerbaycan’dır.” ifadelerini kullandı. Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ’da 27 Eylül’de başladığı operasyonda, 4 kent merkezi, 3 kasaba ve 200’den fazla köy ile bazı önemli tepeleri Ermenistan’ın işgalinden kurtarmıştı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL