Genel Güncel Yaşam

O İLLERİMİZDE ALARM VERİLDİ

Göz Gözü Görmeyecek: 7 İlimiz İçin Şiddetli Kar Yağışı Alarmı Verildi! Yazdan kalma günlerin yaşandığı Türkiye az önce Meteorolojinin verdiği son dakika haberiyle soğuk duş etkisi yaşadı. Türkiye soğuk ve..

O İLLERİMİZDE ALARM VERİLDİ

Göz Gözü Görmeyecek: 7 İlimiz İçin Şiddetli Kar Yağışı Alarmı Verildi!
Yazdan kalma günlerin yaşandığı Türkiye az önce Meteorolojinin verdiği son dakika haberiyle soğuk duş etkisi yaşadı.

Türkiye soğuk ve yağışlı bir havanın etkisine giriyor. Birçok ilimizde kara kış kapıya dayandı. Meteoroloji çok sayıda ilimiz için acil durum uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu raporunu yayınladı. 7 ilde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Sıcaklık ise mevsim normallerinin altına düşüyor. İşte yurt genelinde beklenen son durum…

Meteoroloji’den son hava durumu tahminleri geldi. Ve sonunda kar yağışı uyarısı yapıldı. Tüm Türkiye’de uzun süredir mevsim normallerinin üzerinde hava sıcaklığı etkili oluyordu. 7 ilde kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.

Erzurum, Erzincan, Tunceli, Kars, Iğdır, Ağrı ve Ardahan’da aralıklı sağanağın yanı sıra yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışının etkisini göstereceği açıklandı.

Sıcaklığın mevsim normallerinin 2 ila 3 derece altında seyredeceği bölgede rüzgarın kuzeyden hafif, aralıklı orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Erzurum’da 5, Kars ve Ardahan’da 6, Ağrı’da 7, Erzincan’da 8, Tunceli’de 10 ve Iğdır’da 11 derece olarak ölçüldü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL