Ekonomi Genel Güncel

Sene sonuna kadar

Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağ-Kur’lu olup prim borcu bulunanlara güzel haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla prim borcu olan Bağ-Kur’lu ve GSS’liler sağlık hizmetlerinden yıl sonuna kadar yararlanabilecek…

Sene sonuna kadar

Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağ-Kur’lu olup prim borcu bulunanlara güzel haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla prim borcu olan Bağ-Kur’lu ve GSS’liler sağlık hizmetlerinden yıl sonuna kadar yararlanabilecek.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan 4376 sayılı yasa kapsamında kamu hizmetlerinden indirimli ya da ücretsiz yararlanmada muafiyet hükümlerini düzenleyen 2002/3654 sayılı Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapıldı.


Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapan Cumhurbaşkanı kararıyla, GSS kapsamında olup prim borçları nedeniyle sağlık hizmeti alamayacak Türk vatandaşlarının, devlet ve üniversite hastanelerinde alacakları sağlık hizmeti, tasarruf yasasının ilgili hükmünden muaf tutuldu.

Buna göre, GSS prim borcu bulunanlar, 2020 yılı sonuna kadar devlet ve üniversite hastanelerinden sağlık hizmeti alabilecek. BAĞKUR’lular da yararlanacak Genel sağlık sigortalısı sayılanlar

MADDE 60- (Değişik: 17/4/2008-5754/38 md.) İkametgahı Türkiye’de olan kişilerden; a) 4 üncü maddenin birinci fıkrasının; 1) (a) ve (c) bentleri gereğince sigortalı sayılan kişiler, 2) (b) bendi gereğince sigortalı sayılan kişiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL