Dünya Genel Güncel

Tadilat Yaparken Evin Duvarına Gizlenmiş Bavul Buldu hayati degişti

Evinde tadilat yapan bir adam duvarın içinde inanılmaz bir keşfe imza attı. Tadilat sırasında duvarların içine gizlenmiş tarihi iki metal kutu bulan adam hayatının en büyük sürprizini yaşadı. Adını ve..

Tadilat Yaparken Evin Duvarına Gizlenmiş Bavul Buldu hayati degişti

Evinde tadilat yapan bir adam duvarın içinde inanılmaz bir keşfe imza attı. Tadilat sırasında duvarların içine gizlenmiş tarihi iki metal kutu bulan adam hayatının en büyük sürprizini yaşadı.

Adını ve yaşadığı yeri açıklamayan adam uzun yıllardır yaşadığı evini elden geçirmeye karar verdi. Fakat tadilat sırasında eski ev sahiplerinin bıraktığı “sürpriz” ile karşılaştı.

Duvarın içinde bulduğu kutuyu açınca gözlerine inanamadı.

Cleveland’ta ikamet eden çift anonim kalmak istiyor ama buldukları hazinelerini sosyal paylaşım sitesi Imgur’da paylaştılar. Kullanıcı adı ile, Branik12: Kendisinin 40’lı yıllarda inşa edilmiş evlerinde tadilat yaptığını anlattı. “Ben önce zemin katını ele aldım ve daha sonra birinci kata odaklandım, elim bu tür islere çok yatkındır ve bu yüzden çoğu işimi kendim yapmak istedim, ancak geçenlerde evimin bodrum katına sıra gelmişti.”

Bodrumun tavanını sökerken adam destek kirişlerin arasında gizlenilmiş çok fazla büyük olmayan bir bavul buldu. “Ben bavulu ilk gördüğümde ne hoş, bir hazine buldum, bunun bir fotoğrafını çekmeliyim diye düşündüm” diye açıklıyor adam. Adam karısını yanına çağırdı ve espri olsun diye ‘hazine’yi açtığı anı görüntülemek istedi.

Pek umudumuz yoktu. Bavul oldukça hafifti, bu yüzden içinde altın ya da madeni para bulamayacağımız çok açıktı.” Çiftin bavulun içinde ilk bulduğu şey, Mart 1951 tarihli eski bir gazete oldu. “Muhtemelen bavulun gizlenildiği döneme aitti,” diyor adam. Ancak buna ek olarak gazetenin yanında kağıda sarılmış üç paket banknot buldular. “Biz parayı farkettiğimizde tamamen çıldırmış ve ilk esnada birkaç bin dolar bulduğumuzu düşünmüştük.”

Tüm banknotları saydığımızda ganimetin ilk düşündüğümüzden çok daha büyük olduğunu anladık. “Tek bir paketin içinde sadece 100 dolar banknotları vardı ve toplamında 23.000 dollar çıktı!” Ve tüm banknotlar 1928 ile 1934 arası döneminden kalma olduğu için bazılarına artık çok nadir rastlanıyor ve bu yüzden değeri olduğundan çok daha yüksektir.

Bir avukata danışıldıktan sonra para çifte bağışlandı. Ve hemen sonra çekilen fotoğraflar sosyal paylaşım sitesinde yayınlandı ve tıklama rekoru kırdı. “Gördüğüm ilginin tadını çıkardım ama bir hafta sonra tavanın geri kalanını sökmek için yeniden bodrum katıma döndüm,” diyor adam. Ve tahmin edebildiniz mi? Tavanın bir başka yerinde bir küçük bavul daha gizlenilmişti.

Ev kredisini kapatacak

İkinci bavul ilkinden çok daha ağırdı ve bu sefer adam içinde para bulacağından emindi. İkinci bavul 20 dolar banknotu ile doluydu ve adam sonuçta evinin bodrum katında toplam 45.000 dolar buldu.

Çift, para ile birçok çılgın şeyler yapmayı planlamıyor. “Bize bağışlandığı için, biz bu parayı evimizin kredisini geri ödemek için kullanacağız,” diyor evin adamı mantıklı düşünerek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL