Genel Güncel

Tüm Türkiyeye Haber Verdi

Süleyman Soylu’dan korkutan açıklama: İstanbul depremi Türkiye’nin bekasını t’ehdit eder Hastanede koronavirüs tedavisi sona veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye’nin ulusal bağımsızlığını 2 şey t’ehdit eder: Biri büyük bir s’avaş,..

Tüm Türkiyeye Haber Verdi

Süleyman Soylu’dan korkutan açıklama: İstanbul depremi Türkiye’nin bekasını t’ehdit eder Hastanede koronavirüs tedavisi sona veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye’nin ulusal bağımsızlığını 2 şey t’ehdit eder: Biri büyük bir s’avaş, diğeri 7.5 büyüklüğünde bir depremdir” açıklamasında bulundu .İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hastanede gördüğü k’oronavirüs tedavisinin ardından evinde dinlenmeye çekildi

Gazeteci yazar Serpil Yılmaz’a telefonda açıklamalar yapan Bakan Soylu, “Türkiye’nin ulusal bağımsızlığını 2 şey t’ehdit eder: Biri büyük bir s’avaş, diğeri 7.5 büyüklüğünde depremdir” ifadelerini kullandı..

“Yaklaşık 500 afet toplantısı yaptım”
Depremde ilk 6 saatin önemine değinen Soylu bakanlığa gelişinden beri yaklaşık 500 afet toplantısı yaptığını belirtti. Bakanlığına bağlı “Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı” (AFAD) ile haftanın 2-3 günü deprem risklerini masaya yatırıldığını kaydeden Soylu, İzmir depreminin yaşandığı 30 Ekim Cuma günü de AFAD’la “Risk Azaltma Toplantısı”nda olduğunu söyledi.

“Dünyanın en iyi trafik planını çıkardık”
Soylu, 2019’da Türkiye’ye ekonomik maliyeti 55.5 milyar TL olan trafik kazalarının önlenmesini ve trafik akışının düzenlenmesini amaçlayan bir plan hazırladıklarını belirterek “2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planını çıktı. Dünyanın en iyi karayolu planı, bizden örnek almak isteyen ülkeler oldu.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL