Ekonomi Genel Güncel

Bakan Açıkladı Hesapları Kontrol Edin

Bakan Açıkladı: Hesaplarınızı Kontrol Edin Ödemeler Başladı! Bakan açıkladı Ekim ayı Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün başlıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada..

Bakan Açıkladı Hesapları Kontrol Edin

Bakan Açıkladı: Hesaplarınızı Kontrol Edin Ödemeler Başladı!
Bakan açıkladı

Ekim ayı Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün başlıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımızın Nakdi Ücret Desteği ödemeleri 9 ve 10 Kasım tarihinde yapılacak.” ifadelerini kullanmış ve ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını anımsatmıştı.

Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri PTT aracılığıyla gerçekleştirilecek.

İşsizlik ödeneğine hak kazanamayan vatandaşlar için 9 Kasım’da, Ücretsiz izne ayrılmış olan çalışanlar için ise 10 Kasım’da ödemeler gerçekleştirilecek.

NAKDİ DESTEK ÖDEMESİ NASIL SORGULANIR?

Ücretsiz izin desteği sorgulama ekranı için İŞKUR giriş bilgileri ya da E-Devlet şifresine sahip olmak yeterli. İlk kez e Devlet şifresi alacakların ise PTT’ye başvurması gerekiyor. Vatandaşlar, Nakdi destek ödeme bilgilerini sorgulamak için E-Devlet aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL