Ekonomi Genel Güncel

Ehliyet ve Kimlikler için yeni uygulama

Eski kimliğini ve ehliyetini değiştirmeyenlere çok kötü haber var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kimlik ve ehliyette yeni dönemi resmen başlattı.Başkent Ankara’da düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile yeni gelişmeyi duyuran İçişleri..

Ehliyet ve Kimlikler için yeni uygulama

Eski kimliğini ve ehliyetini değiştirmeyenlere çok kötü haber var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kimlik ve ehliyette yeni dönemi resmen başlattı.Başkent Ankara’da düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile yeni gelişmeyi duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kimlik Kartlarında ve Ehliyet Kartlarında yeni dönemin başladığını açıkladı.Çipli kimlik kartları için tarihi bir adım atılıyor. Ehliyet Ve Kimlik pazartesi başlıyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 21 Eylül’den itibaren sürücü belgesi bilgilerinin yeni kimlik kartına yükleneceğini duyurdu. Bakan Soylu, “Teknolojinin bütün haliyle birlikte vatandaşımızın işlerini kolaylaştırması konusunda kullanılmasını sağlayan ve hakikaten her yıl milyonlarca nüfus ve vatandaşlık işlerine giren, hizmet alan milyonlarca vatandaşımızın memnuniyetini sağlamak için çaba sarf eden, büyük bir devrimi gerçekleştiren arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

on yıllarda hayatımıza giren yeni tip kimlikler ve yeni tip ehliyetlerden sonra bu alanda önemli bir adım daha atıldı ve başvuru yapanların ehliyetleri yeni tip kimliklerine yüklenmeye başladı. Ehliyet ve kimlik kartını birleştirmek için randevular Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün sitesinde randevu.nvi.gov.tr’den veya ALO 199 çağrı merkezinden alınabiliyor. 14 Kasım 2020 Cumartesi 11:36ABONE OL E-mailTweetLikeShareWhatsApp ‘Hayat Kimliğinle Kolay’ kapsamında sürücü belgesi bilgileri yeni TC kimlik kartına yüklenmesi uygulamasına geçildi. Sürücü belgesi bilgilerini kimlik kartına yükleme işlemleri 21 Eylül itibariyle başladı. Bu işlemi yapmak isteyenlerin öncelikle kimlik ehliyet birleştirme randevusu alması gerekiyor. Yeni uygulama ücretsiz olarak gerçekleşecek. Ehliyet, kimlik birleştirme işlemi yapmak isteyen vatandaşlar, nüfus müdürlüklerine başvuru yapıyorlar. Peki ehliyet ve kimlik kartı nasıl birleştirilir? Randevu nasıl alınır? Kimlik ile ehliyet birleştirme ücretli mi? Ehliyet Kimlik Birleştirme Randevusu Alma İşlemi Nasıl Yapılır? Ehliyet ve kimlik kartını birleştirmek için randevular Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün sitesinde yer alan randevu.nvi.gov.tr kısımdan veya ALO 199 çağrı merkezinden alınabiliyor. Ehliyet Kimlik Birleştirme için Gerekli Belgeler Neler? Ehliyet ve kimlik birleştime için gerekli belgeler konusuna gelirsek, yeni tip sürücü belgesi ve çipli kimlik kartı olması yeterlidir. Eski sürücü belgeleri yeni kimlik kartlarına yüklenemiyor. Vatandaşların öncelikle eğer yoksa yeni kimlik kartı ile sürücü belgesine sahip olmaları gerekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL