Genel Güncel

GÜNDE 3 KEZ

Günde 3 Kez Yapın Hayatınız Kurtulsun: İște Koronadan Korunma Yolları Günde 3 kere yapın hayatınız kurtulsun. Prof.Dr. Saraçoğlu koronadan korunmanın formülünü belirtti Cumhurbașkanı Bașdanıșmanı Pro. Dr. İbrahim Saraçoğlu, koronayı engellemek..

GÜNDE 3 KEZ

Günde 3 Kez Yapın Hayatınız Kurtulsun: İște Koronadan Korunma Yolları Günde 3 kere yapın hayatınız kurtulsun. Prof.Dr. Saraçoğlu koronadan korunmanın formülünü belirtti Cumhurbașkanı Bașdanıșmanı Pro. Dr. İbrahim Saraçoğlu, koronayı engellemek için adaçayı ve ebegümeci karıșımının kaynatılmasıyla elde edilen gargarayı tavsiye etti. Saraçoğlu, “Sabah, öğle, akșam bununla gargara yapın.
Cumhurbașkanı Bașdanıșmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Covid-19 salgınına karșı alınması gereken koruyucu önlemleri anlattı. Covid-19
hastalığının beyinde bile hasar bırakabildiğini hatırlatan Prof. Dr. Saraçoğlu, “İtalyanlar bunu 4 ay önce söylemiști; ‘Covid-19 aynı zamanda beyni de etkiliyor’ dediklerinde Avrupa’da çoğu bilim adamı gülmüștü ‘Ya bu beyne gider mi?’ diye.

Evet, etkiliyor beyni, yani IQ’sunu en az yüzde 10 düșürüyor. Beyinde kalıcı tahribatlar yapabiliyor. Covid-19’a karșı açabileceğiniz birtakım savașlar var. Gerçekten dilerseniz onu yenersiniz” diye konuștu.

“ADAÇAYI VE EBEGÜMECİ KARIȘIMI”

Korona virüse karșı mücadelede ilk önce maske, mesafe ve temizlik kurallarına netlikle uyulmasını isteyen Prof. Dr.
Saraçoğlu, burun veya ağız yoluyla vücuda giren virüsü, enfeksiyona neden olmadan önce durdurabilmek için alınabilecek önlemlere de dikkat çekerek, “İște burada daha burnunuzdayken yapacağınız șey adaçayı ve üçte bir oranında da ebegümeci. Adaçayı ile ebegümecini karıștıracaksınız, toplamı 5-6 gram kadar. Bunun gargarasını
yapacaksınız. Yani bir tutam adaçayını aldınız, bir çentik de içine ebegümeci ilave edin, hatta iki tutam alın adaçayını, yarım tutam kadar da ebegümeci, karıștırın bir bardak suda, 6-7 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra süzeceksiniz. Ondan sonra sabah, öğle, akșam bununla gargara yapın. Her gün taze hazırlayacaksınız. Arada birkaç yudum da alabilirsiniz. Hiçbir zararı yok. İnanın yüzbinlerce insanın hayatı kurtulur bu sayede” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL