Genel Güncel

O İKİ BURÇ

Çok Şaşıracaksınız: Koronanın Bulaşmadığı 2 Burç Belli Oldu En Az Yakalanan 2 Burç Belli Oldu Çin’de ortaya çıkan ve dünyayı kasıp kavuran milyonlarca insanın ölümüne sebep olan Koronavirüs üzerinde yapılan..

O İKİ BURÇ

Çok Şaşıracaksınız: Koronanın Bulaşmadığı 2 Burç Belli Oldu
En Az Yakalanan 2 Burç Belli Oldu

Çin’de ortaya çıkan ve dünyayı kasıp kavuran milyonlarca insanın ölümüne sebep olan Koronavirüs üzerinde yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ederken her geçen gün yeni bir bilgi ortaya çıkmaya devam ediyor.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüsü, şüphe yok ki küresel olarak en önemli gündem maddesi. Herkesin söyleyecek bir çift lafı var. Kimileri korunma önlemleri konusunda ipe sapa gelmez öneriler paylaşıyor, kimileri komplo teorilerinden dem vuruyor. Türkiye’de yapılan bir araştırma da halkın yüzde 62’sinin Corona’ nın biyolojik bir silah olduğuna inandığını gösteriyor. Peki, burçlar Corona hakkında ne düşünüyor?

Koçlardaki öz güven kimde var ki? Dünyanın en hızlı yayılan ve tehlikeli hastalığı bile söz konusu olsa “Aman bana bir şey olmaz!” deme eğilimi gösterebilir. İşin tuhaf yanı olmaz da! Kim bilir belki işin sırrı, kendine inanmakta… Zaten kişisel temizliğine özen gösteriyorsan, kalabalık ortamlardan mümkün mertebe uzak kalmaya çalışıyorsan daha ne yapabilirsin? Gerisi gereksiz panikten başka bir şey değil.

Eve Kapanan Boğa Boğalar eşeğini sağlam kazığa bağlayanlardan; öyle işini şansa bırakanlardan değil. Corona’ ya karşı da acil bir eylem planıyla kendini eve kapatabilir. Ne metrobüse binmeye tenezzül eder ne de yakınlarının yanaklarından öper. Yetmiyormuş gibi bağışıklık sistemini güçlendirecek gıdaları adeta stok yapar. Ne olur ne olmaz, dikkatli olmakta fayda var. Dedikodu Kazanını Kaynatan İkizler Huylu huyundan vazgeçer mi? İkizlerin Corona’ya karşı tavrı belli. En son gelişmeleri takip etmek, dedikodulara kulak kesilmek, eşe dosta haber vermek… Corona’ dan ilk hangi kitapta bahsedildiğinden tut da kıyamet senaryolarının ortaya çıkışına kadar. Her konuda bir fikir edinip, WhatsApp’ ten ya da farklı mecralardan yakın uzak demeden herkesi bilgilendirme yoluna gidecektir.

Alternatif Tıbba Sığınan Yengeç Yengeçler için Corona adeta bir kabus gibi! Allah korusun ya sevdiklerine bir şey olursa ya yataklara düşüpte dünyadan koparsa… Düşüncesi bile tüylerini diken diken edebilir! Belki de bu yüzden aktardan aktara gezerek alternatif tıpta uzman kesilebilir. Zira devir öyle bir devir ki, ilaç sektörüne güvenmek bile mümkün değil.

Çin Malına Karşı Cephe Alan Aslan Aslanların hayatlarının her anında kalitenin peşinde oldukları malum. Ucuz etin yahnisi yavan olur misali, Corona’ dan korunmak adına ucuz Çin malı ürünlerden bile uzak kalmayı seçecektir. İnsanın başına nerede ne geleceği belli mi? Piyasada hiçbir yerde bulunmazken en pahalı maskelerle dolaşmak da yine tam onların yapacağı eylemlerden biri!

Mikroplara Karşı Savaş Açan Başak Başakların en steril ortamda bile, rahatsız olacağı bir noktayı bulma süresi maksimum 3 saniye. Şimdi bir de tüm dünyayı kasıp kavuran bir virüs var kol geziyor etrafta… Artık hayat Başaklar için hiç ama hiç kolay değil! Toplu taşımadan elini eteğini çekmesi, dakika başı antibakteriyel jellerle ellerini temizlemesi, evde maske stoğu yapması, insanların elini sıkmaktan bile imtina etmesi işten bile değil!

Tıp Otoritelerinin Sözünden Çıkmayan Terazi Corona kelimesinin dahi tüylerini diken diken ettiği burçlardan biri Terazi. Ne nerede karşına çıkacağını bilebiliyorsun ne de nasıl mücadele edebileceğini… Bir gözü televizyonda bir gözü telefon ekranında en iyi korunma yöntemleri konusunda tıp otoriterlerinin ağzından çıkacak tek bir kelimenin peşinde saatlerini harcayabilir. Yapacağı en büyük fedakarlık ise şüphesiz arkadaş buluşmalarını bir süreliğine ertelemesi.

Felaket Tellallığına Soyunan Akrep Hiç abartısız Akrepler, kıyamete bile hazırlıklıdır denebilir. Hakları da var, sonuçta insanın başına nerede ne geleceğini kim bilebilir. Aylarca dışarı çıkmayacak olsa yine de ihtiyaçlarını karşılayacak bir stoğu olduğu bile, gönül rahatlığıyla söylenebilir. Siz bir de onu Corona Virüsü yayılırken görün! İlaçlardan besin takviyelerine, kıyafetten yüz maskesine kadar her şeyi düşünüp eve kapanmayı seçebilir. Felaket tellallığıyla insanların yüreğine korku salması da hiç şaşırtıcı bir senaryo değil.

Yolculuklarını Rafa Kaldırmak Zorunda Kalan Yay Yaylar, Corona’ dan en zararlı çıkan burçlardan. Ne buluşabileceği bir arkadaş grubu kaldı ortada ne de uçağa atlayıp gezebileceği bir yer… Her yer karantina altında, herkes evden dışarı çıkmaya korkar durumda. Ona kalsa ne virüs umurunda ne de insanlar ama kaderin cilvesi işte… Kendisi için hiç de kolay zamanlar değil.

Elini Taşın Altına Koyan Oğlak Oğlakların kaderi, herkes hayatını yaşarken sorumluluk almak zorunda kalmak! İnsanların hayatını kaybettiği bir durum söz konusuyken herkes nasıl bu kadar rahat takılabiliyor akıl sır erdirebilmeleri mümkün değil. Maskesiz bir yere gitmezken, eldivensiz bir yere dokunmazken insanların aymazlığı karşısında sinirlenmemesi ne kadar mümkün olabilir? Çalıştığı yerden evine kadar antibakteriyel jelleri kullanıma alması ya da insanları davranışları konusunda uyarması da onun sorumluluk alanı.

Komplo Teorilerinden Dem Vuran Kova Kovalar için hiçbir şey göründüğü kadar basit değil. Çin’in bir şehrinde yarasa yeniyor diye bir virüsün yaygınlaşıp, dünyayı etkisi altına alması ne kadar doğal olabilir ki? Çin’in dünya siyasetindeki yerinden, dünya nüfusunu azaltma politikasına kadar türlü komplo teorileriyle konuya bambaşka bir bakış açısı getirebilir. Üstüne üstlük, hiç de haksız değil!

Olayları Akışına Bırakan Balık Balıkların en sevdikleri özelliklerinden biri; mücadele edemeyecekleri bir şey için gerilme gereği hissetmemeleri. Havadan bile bulaşabilen bir virüsten sahiden otobüse binmeyerek ya da dakika başı kolonya kullanarak kaçınmak mümkün mü? Böyle durumlarda akışına bırakmak en iyisi!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL