Genel Güncel

Berbere Gidecekler İçin Yeni Haber

Son dakika..Yasak Getirildi: Berbere Gidecek Milyonlarca Vatandaşa Kötü Haber! Berbere gidecek vatandaşlara kötü haber Son dakika haberleri… Berbere gidecek milyonlarca vatandaşa kötü haber! İşte Erdoğan’ın açıkladığı yeni tedbirler SALGINDA EK..

Berbere Gidecekler İçin Yeni Haber

Son dakika..Yasak Getirildi: Berbere Gidecek Milyonlarca Vatandaşa Kötü Haber!
Berbere gidecek vatandaşlara kötü haber

Son dakika haberleri… Berbere gidecek milyonlarca vatandaşa kötü haber!

İşte Erdoğan’ın açıkladığı yeni tedbirler

SALGINDA EK TEDBİRLER

Yürütülen aşı çalışmalarında ümit verici gelişmeler yaşanıyor ancak tehdit devam ediyor. Sonbahar ile birlikte ağır bir tablo ile karşı karşıyayız.

İstanbul başta olmak üzere bazı şehirlerimizdeki hasta ve ölüm oranları bize daha çok dikkatli olmamızı söylüyor. Salgınla mücadeleyi ekonomimizi ayakta tutarak başarmak zorundayız.

Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir.

– Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

– Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek. (Memurlar.net: Buradan kast edilen 31 Aralık tarihidir.)

– Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

– 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

– Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

– Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

– Restoranlar sadece paket servis yapacak.

– Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

– Kamu ve özel sektördeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesine hassasiyet gösterilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL