Genel Güncel

3. Dalga

Dünya S-ağlık Örgütü’nün üst düzey isimlerinden olan David Nabarro, İsviçre’nin çok okunan gazetelerinden Solothurner Zeitung’a konuştu. Nabarro, yaz döneminde hükümetlerin gerekli önlemleri almadığını ve ikinci dalgayı c-o-rona v-i-rüsü d-algasını önlemek..

3. Dalga

Dünya S-ağlık Örgütü’nün üst düzey isimlerinden olan David Nabarro, İsviçre’nin çok okunan gazetelerinden Solothurner Zeitung’a konuştu.

Nabarro, yaz döneminde hükümetlerin gerekli önlemleri almadığını ve ikinci dalgayı c-o-rona v-i-rüsü d-algasını önlemek için bir şey yapmadıklarını söyledi.

2017 senesinde DSÖ’nün genel sekreteri olmak için mücadele eden ancak bu pozisyonu elde edemeyen Nabarro, “Hükümetler birinci d-alganın ardından yaz mevsiminde altyapısal ihtiyaçları gidermek için gerekli hamleleri yapmadılar. Şimdi ikinci d-algayı yaşıyoruz. Eğer hükümetler gerekli düzenlemeleri ve iyileştirmeleri yapıp önlem almazlarsa 2021’in başında üçüncü d-algayı göreceğiz. İsviçre’de v-aka ve *-l-üm oranı çok ciddi seviyeye ulaşabilir” ifadesini kullandı.

Özellikle yaz döneminin ardından Avrupa ilk sırada olmak üzere pek çok ülkede v-aka ve *-l-üm sayısı hızla artış göstermişti. Cumartesi açıklanan verilerle beraber Almanya ve Fransa’da vaka sayısı 33.000 artmış, İsviçre ve Avusturya’da binlerce günlük v-aka sayısı açıklanmıştı. Türkiye’de de dün açıklanan verilere göre s-algının başladığı günden beri en yüksek günlük v-aka sayısına ulaşıldı. Dün açıklanan fotoğrafı verilere göre Türkiye’de 5.532 insanda c-o-rona v-i-rüsü v-akası tespit edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL