Genel Güncel

Bu üç il

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İ̇stanbul, İzmir, Bursa gibi büyük illerimizdeki artışın nerdeyse bütün ülkeye yayılmış durumda olduğunu belirterek, ”Gidişatı durdurabilmek için radikal tedbirlere başvurmamız kaçınılmaz olmuştur” dedi. Bakan Koca’dan Bursa..

Bu üç il

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İ̇stanbul, İzmir, Bursa gibi büyük illerimizdeki artışın nerdeyse bütün ülkeye yayılmış durumda olduğunu belirterek, ”Gidişatı durdurabilmek için radikal tedbirlere başvurmamız kaçınılmaz olmuştur” dedi. Bakan Koca’dan Bursa açıklaması .Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuştu.

Fahrettin Koca, artan K-1-9 v-akalarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Gidişatı durdurabilmek için radikal tedbirlere başvurmalarının kaçılmaz olduğunu belirten Bakan Koca, ”İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük illerimizdeki artış trendi nerdeyse bütün ülkeye yayılmış durumdadır” diye konuştu.

Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle:“V-i-rüs b-ulaştırıcılığından hiçbir şey kaybetmeden adeta kitlesel bulaşma dönemine geçti. Bugün itibarıyla dünyada p-ozitif v-aka sayısı 55 milyon oldu. *-l-üm sayısı ise 1 000 000 326 bini geçti. Hali hazırda 100 bini aşkın ağır v-aka h-astanelerde yaşam mücadelesi veriyor.

“ARTIŞ TRENDİ NEREDEYSE BÜTÜN ÜLKEYE YAYILDI” İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük illerimizdeki artış trendi nerdeyse bütün ülkeye yayılmış̧ durumdadır. Bu artışı göğüsleyebilmiş durumda isek de gidişatı durdurmak için radikal tedbirlere başvurmamız kaçınılmaz olmuştur. Görünen o ki, hayatımızı bir süre daha sıkı bir disiplin altına almak zorundayız.

YERLİ A-ŞI ÇALIŞMALARI Dünyaya paralel olarak ülkemizde de 16 ayrı a-şı çalışması yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi klinik öncesi dönemi başarı ile tamamlayarak insan denemelerine başlamıştır. Çin ve Almanya kaynaklı aşıların ülkemizde de faz çalışmaları devam etmektedir. Bu yıl henüz bitmeden a-şıya kavuşmanın ümidi içindeyim. Bize düşen, bu süreci güvenli bir biçimde atlatabilmektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL