Genel Güncel

Bu ücret alınacak

Artık Herkesten Bu Ücret Alınacak Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ile resmi yazı gönderildi. Söz konusu yazıda K’ovid-19 RTPCR test ücretlerine ilișkin açıklamada bulunuldu. Salgın nedeniyle durumlarından,șüphelenen..

Bu ücret alınacak

Artık Herkesten Bu Ücret Alınacak Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ile resmi yazı gönderildi. Söz konusu yazıda K’ovid-19 RTPCR test ücretlerine ilișkin açıklamada bulunuldu. Salgın nedeniyle durumlarından,șüphelenen pek çok vatandaș devlet ve özel hastanelerde c’orona v’irüsü testi yaptırıyor.

Bu nedenle test fiyatları vatandașlar tarafından araștırılıyor. Peki, co’rona virüsü test ücreti ne kadar? Sağlık Bakanlığı K’ovid19 RT-PCR test ücretlerine ilișkin olarak, üm kamu kurum ve kurulușları ile valiliklere resmi yazı gönderdi.

Valiliklere gönderilen yazıda, PCR test bedelinin 250 Türk lirası olarak açıklandı. Ayrıca yazıda, K’ovid-19 (SARS-CoV-2) RTPCR testinin yurt dıșı seyahati yapacak olan kișilere (giden/gelen), profesyonel sporculara müsabaka öncesi olası șüphe ve taramalarında ve sadece K’ovid-19 hastalığı șüphesiyle bașvuran kișilere,

Mikrobiyoloji Laboratuvar ruhsatı olan tüm kurulușlarda, Genetik Hastalıklar Tanı/Değerlendirme Merkezlerinde ve Tıbbi Biyokimya Laboratuvarlarında Kovid-19 (SARS-CoV-2) Reverse Transkriptaz PCR testi çalıșılmasına izin verildiği belirtildi.

Test ücretlerine ilișkin bilgilendirmede bulunan resmi yazıda, katma değer vergisi (KDV) ve S908116 kodlu K’ovid19 (SARS-CoV-2) izolasyonu ișlem bedeli dahil olmak üzere S908115 kodlu Kovid-19 (SARS-CoV-2) Reverse Transkriptaz PCR test bedelinin 250 Türk lirası olarak ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL