Genel Güncel Sağlık

İşte Rakamlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Vatandaşımız pozitif çıkan, evinde izole olan hastaları da bilmek istiyor. Bütün bunlar sistemimizde kayıtlı. Hasta olsun olmasın bütün testi pozitif olanlar ve bunların temaslılarını HES kodu..

İşte Rakamlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Vatandaşımız pozitif çıkan, evinde izole olan hastaları da bilmek istiyor. Bütün bunlar sistemimizde kayıtlı. Hasta olsun olmasın bütün testi pozitif olanlar ve bunların temaslılarını HES kodu üzerinden sorgulamak mümkün. Önümüzdeki günlerde test kapasitemizi 200 binin üzerine çıkaracağız. Açık test politikasına geçiyoruz. Semptomsuz hastalar da açıklanacak dedi. İşte ilk açıklanan rakamlar..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor. Bakan Koca, “Açık test politİkasına geçtik. Semptom göstermeyen hastalarımızı da tabloda göstermeyi planlıyoruz” dedi. Bakan Koca açık test politkasının bugünde itibaren uygulanmaya başlandığını açıklayarak “24 saatte 28 bin 351 yeni vaka var”dedi. İstanbul, Kocaeli, Bursa ve İzmir’de üçüncü zirve yaşandığını söyleyen Bakan koca, “Salgında yüzde 50’nin üstünde artış olan 15 ilimiz var” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL