Genel Güncel

Babası Duyurdu

İzmir ilinin Bornova ilçesinde Balkan müzikleriyle tanınan müzisyen Berkay Büyük (29), k*-nser tedavisi gördüğü h-astanede yakalandığı K-1-9 sebebiyle h-ayatını kaybetti. İzmirli müzisyen Berkay Büyük’e , dört ay önce şiddetli karın..

Babası Duyurdu

İzmir ilinin Bornova ilçesinde Balkan müzikleriyle tanınan müzisyen Berkay Büyük (29), k*-nser tedavisi gördüğü h-astanede yakalandığı K-1-9 sebebiyle h-ayatını kaybetti. İzmirli müzisyen Berkay Büyük’e , dört ay önce şiddetli karın ağrısı şikayetiyle gittiği İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde l-enf k*-nseri teşhisi konuldu. Tedavi için özel bir h-astaneye sevk edilen Büyük, burda K-1-9e yakalandı. K*-nser tedavisinin beraberinde K-1-9 tedavisi de görmeye başlayan Büyük, 29 Kasım günü yaşamını yitirdi.

Bornova ilçesindeki Hacılarkırı M-e-zarlığı’nda toprağa verilen Büyük’ün v-e-fatı ailesi ile sevenlerini yasa boğdu. Iki evladından birini kaybetmenin acısını yaşamakta olan Basri Büyük, “Her şey 4 ay içinde oldu. Oğlumuzu kaybettik. Hepimiz şoktayız” dedi. Balkan göçmeni olan Basri Büyük, oğlunun müziğe 10 yaşında başladığını anlatarak, “Her geçen gün kendisini biraz daha geliştirerek başarılı işlere imza attı. Oğlumuza göbek adı ‘Cahit’ olmak üzere Berkay adını vermiştik. Müzik aşkı belki de Cahit Berkay adından geldi.

10 yaşında yeteneğini fark edince, amatör bir org aldık, çalmaya başladı. Her geçen gün kendisini biraz daha geliştirdi. Düğünlere gitmeye başladı. Balkan müziğini ilerletti. Yugoslavya’ya giderek orada da müzik bilgisini genişletti. Kendisini yenileyebilen bir çocuktu. Durmak bilmiyordu, yorulmadan çalışırdı” dedi.

29 YAŞINA KADAR HİÇBİR H-ASTALIĞI YOKTU, BİRDEN ÖĞRENDİK’ Oğlunun 29 yaşına kadar hiçbir rahatsızlığı olmadığını söyleyen Basri Büyük, “Berkay’ı dört aylık bir süreçte kaybettik. P-andemi süreci bu h-astalığın ilerlemesine neden oldu. PET/CT çekimlerinde ilerlemiş olduğunu öğrendik. L-enf akc-iğerine gelmiş. K*-nserle mücadelesi devam ediyordu. Özel bir h-astanede tedavisi sürüyordu. Ne yazık ki h-astalık çok ilerlemiş. Tedavilerimizin sonucunu alamadık. Oğlumuzu kaybettik. İnşallah mekanı cennet olur” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL