Genel Güncel

Metin Şentürk

Şentürk, “Sevgili dostlar Cov’id-19 testim pozitif çıktı, tedavi sürecim başladı. Sağlık durumun şu an iyi ve endişe edilecek bir durum yok. Bu haberi benden duyun istedim. Önlemlere dikkat edin, hepinizi..

Metin Şentürk

Şentürk, “Sevgili dostlar Cov’id-19 testim pozitif çıktı, tedavi sürecim başladı. Sağlık durumun şu an iyi ve endişe edilecek bir durum yok. Bu haberi benden duyun istedim. Önlemlere dikkat edin, hepinizi seviyorum. Zaten pozitif adamdım testimin negatif çıkmasını bekleyemezdik. Zaman zaman bilgilendireceğim” ifadelerine yer verdi.Metin Şentürk, 16 Mayıs 1966 tarihinde İstanbul Fatih’de dünyaya gelmiştir.

Kosova’dan göçüp İstanbul Fatih’e yerleşmiş, 7 çocuklu bir ailenin sondan ikinci çocuğudur. Annesinin adı Elmas’tır. Sonradan babası dahil ailesinden altı kişi de çeşitli sebeplerle kör olmuştur.

Üç yaşında masadan düşme sonucu gözlerini kaybetti. İstanbul İstinye körler okulunda 8 sene yatılı okuyarak eğitim aldı. Ardından Büyükçekmece lisesinde normal öğrencilerle birlikte okuyarak mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarından 1988 yılında mezun oldu.Usta Sanatçı Metin Şentürk Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?

UÇAK KULLANDI, PARAŞÜTLE ATLADIDaha sonra albüm yapmaya karar verdi. İlk albümü başarı sağlamadı ve dört yıl ara verdi. Dört yıl sonra iyi bir çıkış yaptı. “Kahpe Bizans” filminde küçük bir rol aldı. Şevket Altuğ ile birlikte Kanal D’de yayımlanan “Unutma Beni” adlı dizide rol aldı. Çocuk yaşta görme yetisini kaybeden Metin Şentürk, adeta kör talihine inat, başarıya ve şöhrete ulaştı. Körlüğüyle hep dalga geçmiş, bu zamana kadar ‘göz ve görmek’ ile alakalı ne kadar espri varsa yapmış biridir.

Uçak kullandı, denize daldı, paraşütle uçtu.Usta Sanatçı Metin Şentürk Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRDİDünya Görme Engelliler araba ile hız rekorunu 315 km. ile kırdı. CPS ile ölçülen 303 km. ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.Usta Sanatçı Metin Şentürk Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMUŞTU52 yaşındaki Şentürk, Tansu Çiller döneminde DYP İstanbul milletvekilliğine aday olmuştu ancak seçilemedi.

Usta Sanatçı Metin Şentürk Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?FULYA KALKAVAN İLE 2014’TE BOŞANDIMetin Şentürk, Mayıs 2006 yılında Fulya Kalkavan ile evlendi. 2012 Şubat ayında eşi boşanma davası açtı. Ancak Nisan 2012’de eşi ile barışarak boşanmaktan vazgeçtiler. Daha sonra 2014 yılında boşandılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL