Genel Güncel

Maalesef Kaybettik

Pandemi nedeniyle aylardır işsiz olan, evine ekmek götüremeyen genç müzisyen, bağlama sanatçısının ölümü sanat dünyasını yasa boğdu. Pandemi nedeniyle aylardır işsiz olan, evine ekmek götüremeyen genç müzisyen, bağlama sanatçısı Duran..

Maalesef Kaybettik

Pandemi nedeniyle aylardır işsiz olan, evine ekmek götüremeyen genç müzisyen, bağlama sanatçısının ölümü sanat dünyasını yasa boğdu.
Pandemi nedeniyle aylardır işsiz olan, evine ekmek götüremeyen genç müzisyen, bağlama sanatçısı Duran Ay yaşamına oğul verdi. Duran Ay’ın ölümü sanat dünyasını yasa boğdu.

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin’in aktardığı habere göre, İstanbul Beyoğlu’ndaki mekanlarda sahneye değil 9 aydır hiçbir şekilde para kazanamayan müzisyen Duran Ay, geçim sıkıntısından’ndan intihar etti.

Ay’ın aynı zamanda aynı görüşte anlatırken korona virüsünü bir sopa olarak kullandığını söylüyor. Beyoğlu’ndaki çeşitli mekanlarda sahneye Ay, günlük 150-200 lira arası para kazanıyordu. Ancak korona virüsü örnek verdikler için eğlence sektörü aylardır kapılarını açamadı. Ay da evine para götüremeyen müzisyenlerden sadece biriydi.

Halk müziği sanatçısı Kutsal Evcimen, “Yıllardan beri tanırım, aynı sahneleri paylaştık. Açıkçası şok oldum, hiç de beklemezdim, neşeli, yaşama enerjisi ile dolu olan biriydi.

Duran Ay sadece saz çalan, değerli, beyefendi bir çocuktu. Bir müzisyene, bir sanatçıya yakışır Çok üzüldüm Bir insan, bir hayatını kaybetmiş, canına kıymış kimse hala birşey yapmıyor

Bu davranışın çoğalmaması için bir önce tablet alınmalı Yıllarını saza, bağlamaya adamış sanatçılar kolay yetişmiyor Müzisyenler çok yalnız, yetim kaldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL